×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، نیروهای ارتش عراق و بسیج مردمی با پشتیبانی جنگنده های نیروی هوایی این کشور از صبح امروز عملیات گسترده ای را در استان صلاح الدین و استان دیاله علیه هسته های خاموش داعش آغاز کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای عراقی در این عملیات درصدد هستند تا امنیت را به طور کامل به مناطق «مطیبیجه، المیته، السبعیات و الحاوی» در حد فاصل استان های صلاح الدین و دیاله بازگردانند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز به جزئیات این عملیات اشاره کرد و گفت: نیروهای بسیج مردمی و ارتش تلاش می کنند تا امنیت را از مناطق مرکزی عراق تا مرزهای مشترک با ایران به طور کامل تامین کنند.

2259328 - آغاز عملیات نیروهای عراقی برای تأمین امنیت مرزهای مشترک با ایران/ حملات گسترده داعش برای اشغال شاهراه ارتباطی استان‌های شمالی عراق + تصاویر و نقشه میدانی
نقشه میدانی شمال عراق

در مرحله نخست، نیروهای عراقی عملیات را از جنوب شهر تکریت آغاز کردند و با کشته و زخمی کردن شماری از عناصر تروریستی داعش توانستند آرامش را در منطقه «مطیبیجه» برقرار کنند.

در این عملیات، چند انبار سلاح، پناهگاه، تونل و تله انفجاری عناصر تروریستی داعش کشف شد؛ مرحله دوم عملیات نیروهای عراقی در این محور به سمت مناطق شرقی آغاز شده است.

وجود چاه های نفت، قرار گرفتن در مسیر بغداد به سمت استان های شمالی از جمله « نینوا و کرکوک» بر اهمیت پاکسازی این مناطق از لوث وجود هسته های خاموش داعش افزوده است.

تروریست های داعش تابستان سال ۹۳ توانستند حدود ۲۵ درصد مساحت استان دیاله از جمله مناطق شمالی و غربی (بعقوبه، جلولاء و … ) را به همراه حدود ۸۵ درصد استان صلاح الدین از جمله شهرهای «الشرقاط، تکریت، العلم، بیجی، الفتحه و… و.» اشغال کردند.

2259331 - آغاز عملیات نیروهای عراقی برای تأمین امنیت مرزهای مشترک با ایران/ حملات گسترده داعش برای اشغال شاهراه ارتباطی استان‌های شمالی عراق + تصاویر و نقشه میدانی

اما نیروهای عراقی از اواخر سال همین سال تا زمستان سال ۹۶ با انجام چند عملیات موفق شدند حدود ۹۹ درصد این دو استان را پاکسازی کنند و در حال حاضر نبرد با هسته های خاموش داعش در برخی مناطق ادامه دارد.

به گزارش ميليتاری نيوز، از شمال شرق استان صلاح الدین خبر می رسد، گروهی از هسته های خاموش گروه تروریستی داعش عملیاتی را از رشته کوه های «حمرین» برای اشغال شهر «الفتحه» انجام دادند.

2259329 - آغاز عملیات نیروهای عراقی برای تأمین امنیت مرزهای مشترک با ایران/ حملات گسترده داعش برای اشغال شاهراه ارتباطی استان‌های شمالی عراق + تصاویر و نقشه میدانی

با شروع حملات تروریست های داعش، نیروهای تیپ ۵۱ بسیج مردمی به سرعت وارد عمل شدند و توانستند تروریست ها را از محور شرقی در نزدیکی پل ورودی شهر متوقف کنند و درگیری‌های سنگینی در این منطقه به وقوع پیوست.

براساس اعلام منابع میدانی، نیروهای بسیج مردمی پس از درگیری های سنگین دو ساعته موفق شدند حملات را برای اشغال شهر «الفتحه» ناکام بگذارنند و عناصر تروریستی را در این محور به عقب برانند.

2259330 - آغاز عملیات نیروهای عراقی برای تأمین امنیت مرزهای مشترک با ایران/ حملات گسترده داعش برای اشغال شاهراه ارتباطی استان‌های شمالی عراق + تصاویر و نقشه میدانی

به گزارش ميليتاری نيوز، شهر راهبردی الفتحه در نزدیکی مرز بین دو استان «صلاح الدین و کرکوک» واقع شده و  جاده اصلی بغداد به سمت مناطق شمالی از جمله نینوا از محور غربی این شهر می‌گذرد.

از سویی دیگر، شهر الفتحه به دلیل قرار گرفتن در محور شمال شرقی پالایشگاه و شهر بیجی و همچنین واقع شدن در جنوب شرق رشته کوه های محکول، شمال رشته کوه های حمرین و شمال چاه های نفتی «علاس و عجیل» از اهمیت بالایی برخوردار است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.