×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت


آزمایش واقعی سامانه دفاعی لیزری آمریکا به زودی انجام می شود

 

سلاح فیلم های هالیوودی در انتظار آزمایشات در محیط واقعی

 

میلیتاری نیوز : سامانه دفاعی لیزر مایع پر انرژی  “HELLADS” مخفف (High – energy liquid laser defense system) اخیرا از آزمایشگاه به میدان تیر راه یافته است . سامانه دفاعی لیزری مایع پر انرژی جنرال اتمیکس سیستمز ، روند آزمایش پذیرشس دولت آمریکا را تکمیل کرده و در راه میدان تیر موشکی “وایت سندرز” در نیومکزیکو برای آزمایش های واقعی می باشد . گفتنی است جنگ افزار لیزری باید به قدری سبک باشد که قابلیت حمل و نقل آن توسط هواپیماهای تاکتیکی میسر باشد .

جنگ افزارهای لیزری در سال های اخیر پیشرفت بزرگی کرده اند اما یکی از پرتقاضا ترین اهداف ، ترکیب قدرت زیاد و وزن کم است .به صورتی که این ساامنه بتواند در هواپیما و سایر ساختارهای متحرک نصب گردد . نتیجه برنامه آژانس تحقیقات دفاعی پیشرفته آمریکا ” دارپا ” یعنی سامانه دفاعی لیزر مایع پرانرژی تمام الکتریکی ، لیزری 150 کیلووات شلیک می کند اما تنها یک دهم وزن سامانه های رقیب خود می باشد .

هدف دارپا در بهره گیری از سامانه دفاع لیزری مایع پر انرژی ، یک لیزر هوا به زمین قدرتمند بود که بتواند بر روی یک هواپیمای راهکنشی نصب گردد . وزن آن بایستی زیر 5 کیلوگرم بر کیلووات بوده و حجم آن سه متر مکعب باشد . به گفته جنرال اتمیکس ، این کار نیازمند توسعه سامانه های نسل دوم وسوم بر پایه مواد و اپتیک های لیزری ویژه و همچنین روش های بهبودیافته تولید بود .

سیستم جدید لیزری آمریکا

در نتیجه یک لیزر تمام الکتریکی 150 کیلووات با وزن زیر 907 کیلوگرم بود . جنرال اتمیکس می گوید که این رکود جهانی پر قدرت ترین خروجی لیزر الکتریکی می باشد. سامانه مزبور به طور قابل توجهی مصرف برق کمی داشته و نیازمند روشن ترین دیودهای لیزری دنیا ، یک سامانه ی ذخیره ی باطری جمع و جور و سامانه های ذخیره حرارتی است .

در آزمایش های وایت سندز ، سامانه دفاع لیزری مایع پر انرژی ف در یک پیکره بندی مستقر بر روی زمین بوده و اهداف ضد موشکی ، توپخانه و خمپاره (CRAM) و نیز ماموریت های راهکنشی ضد هوایی و ضد موشکی به کار گرفته خواهد شد . اگر این سامانه ، کیفیت پرتو ، قدرت لیزر ، کارایی ، اندازه و وزن مورد نیاز را نمایش دهد توسعه بیش تر آن ادامه خواهد یافت . جنرال اتمیکس می گوید : هنگامی که سامانه های دفاع لیزری مایع پر انرژی به کار گرفته شود ، می تواند نه تنها بر روی هواپیما بلکه بر روی کشتی های گشتی و خودروهای رزمی زرهی نیز نصب شود .

لیندن بلو

 

(لیندن بلو) مدیر اجرایی شرکت جنرال اتمیکس در این باره می گوید : سامانه دفاع لیزری مایع پر انرژی ف نشانگر نسل جدیدی از سامانه های جنگ افزاری جدید ، با ظرفیت بالقوه دگرگون سازی پدافندهای برتر و فراهم نمودن مزیت راهکنشی قابل توجه برای جنگنده های ماست . 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.