×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

سرویس دنیا ميليتاری نيوز – سی ام  بهمن ماه (دوشنبه) تحولات میدانی در شمال استان حلب با ورود نخستین کاروان نیروهای دفاع مردمی سوریه به شهر عفرین تغییر کرد تا پس از ۳۸ روز درگیری سنگین، امیدها برای متوقف کردن تجاوزگری های نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات زنده شود.

 دومین کاروان نظامی نیروهای دفاع مردمی سوریه هم دوم اسفنده ماه با وجود تهدیدهای مکرر دولت و ارتش ترکیه از گذرگاه «الزیاره» با استقبال مردم وارد شهر عفرین شدند؛ تعداد نیروهای دفاع مردمی در این کاروان ۴۳۵ تن بود.

2197979 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
**گذرگاه الزیاره**
2197977 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
استقبال مردم عفرین از نیروهای مردمی سوریه

نیروهای دفاع مردمی سوریه در گام نخست با هماهنگی شبه نظامیان کُرد در مناطق «جندیرس، حومه بلبل و راجو» برای مقابله با نیروهای ارتش ترکیه و تروریست ها مستقر شدند؛ گروه های دفاع مردمی سوریه (قوات الشعبیة) را نیروهای «هنگ نیرب، تیپ امام محمد باقر (ع)، هنگ السفیره و رزمندگان نبل و الزهراء» تشکیل می دهند.

2197978 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
** ورود نیروهای مردمی سوریه به استان حلب**

شب گذشته، کاروان های حامل کمک های غذایی برای مردم جنگ زده شمال استان حلب هم از گذرگاه «الزیاره» (شمال شهرک نبل) به سمت شهر عفرین ارسال شد که توسط نیروهای ارتش ترکیه و تروریست ها هدف قرار گرفته شدند.

2197971 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
**هدف قراردادن کاروان کمک‌های غذایی از سوی ارتش ترکیه**

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز از وارد آمدن خسارت های شدید به این کاروان ها خبر داد و افزود: با این حملات روند کمک رسانی به شمال استان حلب متوقف شد؛ در جریان این حملات یک تن شهید و ۵ تن دیگر زخمی شدند.

وی با بیان این که ارتش ترکیه تاکنون در چند مرحله کاروان های کمک های غذایی را هدف قرار داده است، گفت: ارتش سوریه هم در واکنش به این حملات، مواضع ارتش ترکیه و تروریست ها را با آتش توپخانه سنگین در منطقه اعزاز هدف قرار داد.

2197970 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
**هدف قراردادن کاروان کمک‌های غذایی از سوی ارتش ترکیه**

این منبع میدانی ادعای مقامات دولت و ارتش ترکیه مبنی بر این که شب گذشته کاروان های نظامی را هدف قرار دادند رد کرد و گفت: متاسفانه برخی رسانه‌های معتبر هم بدون هیچ گونه تحقیقی اقدام به ترجمه و باز نشر ادعاهای واهی ارتش ترکیه کردند که غیر قابل قبول است.

2197973 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
**حمله ارتش ترکیه به کاروان کمک‌های غذایی**

وی با توضیح این که نیروهای دفاع مردمی برای انتقال تجهیزات نظامی هم به شمال استان حلب از نیروهای ارتش ترکیه و تروریست‌ها اجازه نمی‌گیرند، افزود: نیروهای متحد در آینده نزدیک به اشغالگری متجاوزان در شمال استان حلب پایان خواهند داد.

این منبع میدانی از توافق دیگر میان شبه نظامیان کُرد و دولت سوریه خبر داد و گفت: براساس توافق صورت گرفته، نیروهای کُرد کنترل محله های شمالی شهر حلب را هم به نیروهای سوری واگذار می کنند.

2197968 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
**نیروهای ارتش ترکیه و تروریست‌های همپیمان آن**

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای کُرد در شمال شهر حلب در حال تخلیه مواضع خود هستند و در آینده نزدیک محله های «الهلک، بستان الباشا، الحیدریه، الجندول و عین التل» به کنترل نیروهای ارتش در می آید.

تاکنون گروهی از نیروهای سوری در محله «بستان الباشا و میدان الجندول» مستقر شده اند و پرچم سوریه را بر فراز ساختمان های افراشته کرده اند؛ با توافق صورت گرفته زندگی عادی به مناطق کردنشین شمال شهر حلب باز می گردد.

2197972 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
**نیروهای ارتش ترکیه**

** آخرین تحولات میدانی عفرین

به گزارش میلیتاری نیوز به نقل از ميليتاری نيوز، عملیات نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات در مناطق کُردنشین شمال استان حلب سوریه وارد چهل و دومین روز شده و درگیری های سنگین در بخش های مختلف شهرستان عفرین ادامه دارد.

نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی در ۴ روز گذشته با پیشروی در محور شمال غرب منطقه اعزاز توانستند مناطق «ایکی دام، جمیله، عروبه و…» را به اشغال خود در بیاورند؛ با تصرف این مناطق، نیروهای اشغالگر از منطقه اعزاز به همرزمان خود در منطقه بلبل متصل شدند.

2197981 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
**نقشه میدانی شمال حلب و عفرین**
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

از حومه جنوبی منطقه راجو هم خبر می رسد، مناطق «درویشیه، هوبکان، حسن کوکلی و…» در شمال شرق و جنوب شرق کارگاه های «اوشاغلی» به اشغال نیروهای ارتش ترکیه و تروریست ها درآمد.

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز به آخرین تحولات میدانی حومه غرب و جنوب منطقه «جندیرس» اشاره کرد و گفت: نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی در این محور مناطق «مروان فوقانی، مروان تحتانی، قیله و مدایا» را به اشغال خود درآوردند.

2197983 - آخرین تحولات میدانی عفرین و مناطق کُردنشین شمال حلب/ حمله ارتش ترکیه به کاروان‌ کمک‌های غذایی به بهانه هدف قرار دادن کاروان نظامی + نقشه میدانی و تصاویر
**نقشه میدانی عفرین**
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

به گزارش میلیتاری نیوز به نقل از ميليتاری نيوز، در جریان درگیری های ۴۲ روز گذشته، نیروهای ارتش ترکیه با وجود مجهز بودن به سلاح های پیشرفته، صدها حمله نظامی و همکاری حدود ۳۰ هزار تن از عناصر تروریستی فقط ۵۷ نقطه را در شمال استان حلب به اشغال خود درآورده اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، شمار جان باختگان در مناطق مختلف عفرین به حدود ۱۸۸ تن رسیده و بیش از ۴۵۸ تن زخمی شده اند؛ تلفات نظامیان ارتش ترکیه هم ۴۶ نفر اعلام  و ۱۸۲ تن دیگر هم زخمی شده اند.

جنگنده های ترکیه در ۶ هفته گذشته بیش از ۶۷۸ مرده مناطق مختلف شمال استان حلب (مناطق مسکونی، مساجد، مراکز درمانی، مدارس و…» را در شهرستان عفرین هدف قرار دادند و خسارت های سنگینی به شهروندان وارد کردند.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.