×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
false

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم در سالیان اخیر متخصصان صنایع دفاعی کشورمان موفق به ساخت مین‌های ضد بالگرد شده‌اند. برخی از این مین‌هل مانند مین ضد بالگرد صاعقه در رزمایش‌های نیروی زمینی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی هم با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

  1. ساخت ایران| سلاح ضدبالگرد رعد + عکس
  2. ساخت ایران| اخلالگر GPS و گلوناس + عکس

مین ضد هلیکوپتر نوعی مین جهنده است که قابلیت کنترل از را  دور را دارد. عملکرد این مین به این صورت است که تعدادی از آنها در منطقه مورد نظر فرود بالگرد یا اجرای عملیات هلی برن کار گذاشته می‌شوند. سپس این مین‌ها با دریافت فرمان  از سمت کنترل کننده، به هوا پرتاب شده و منفجر می‌شوند و با انتشار ترکش در یک شعاع مشخص موجب آسیب رسیدن به هلیکوپترو خدمه آن می‌شوند.

همچنین بخوانید:  ساخت ایران| تانک پل‌گذار صراط + عکس

 مین ضد بالگردی که صنایع دفاعی کشورمان موفق به ساخت آن شده است J-AHM نام دارد. این مین می‌تواند تا ارتفاع ۱۵۰ تا ۱۸۰ متری به هواپرتاب شده و سپس منفجر شود. ترکش‌های این می‌توانند تا شعاع ۵۰ متری پخش شوند و موجب آسیب رسیدن به بالگردهای دشمن شوند. همچینی می‌توان این مین را از فاصله ۵ کیلومتری کنترل کرد.

از این مین‌ها می‌توان برای دفاع از نیروگاه‌ها، اماکن نظامی  علیه حملات هلیکوپترها و دفاع از منطقه دریایی که امکان فرود بالگرد وجود دارد، استفاده شود.

J-AHM همچنین می‌تواند به عنوان معین محدود کننده در برابر پرسنل و وسایل نقلیه استفاده شود.


مین ضد بالگرد J-AHM


نمونه‌ای از مین‌های ضد بالگرد استفاده شده توسط سپاه

انتهای پیام/

لینک منبع

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false