×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
true
false

به گزارش میلیتاری نیوز، دریادار حبیب‌الله سیاری امشب در آئین روز ملی راهیان نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن درصدد شکست آن بود و برای این امر روزشماری می‌کرد.

وی افزود: زمانی که بحث صدور انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر مطرح شد، دشمنی دشمنان بیشتر شد، چراکه منافع آن‌ها در کشور ما از بین رفته بود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش عنوان کرد: دشمن برای شکست انقلاب اسلامی در وهله اول اختلافات قومی و مذهبی را با استفاده از عناصر ضدانقلاب در سراسر کشور راه انداخت، اما موفق نشد.

سیاری توضیح داد: دومین طرح دشمن ترور در کشور بود، ما از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون ۱۷ هزار شهید ترور داریم، اما در این طرح نیز مانند طرح قبلی شکست خوردند.

بیشتر بخوانید:

تقدیر وزیر دفاع ایتالیا از نیروی دریایی ایران

حضور پرقدرت ارتش در مرزها برای مقابله با تهدیدات

وی تشریح کرد: دشمن برای جلوگیری از پیشرفت، رشد و صدور انقلاب یک جنگ همه‌جانبه را به کشور ما تحمیل کرد، دشمن زمانی که شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» ما و صدور و الهام‌بخشی آن به دیگر کشورها جان گرفته بود، با یک انسان بیگانه قراری بست و برای شکست و حمله به انقلاب تمام امکانات در اختیار آن گذاشت.

سیاری اظهار کرد: دشمن در ۳۱ شهریور سال ۵۹ راهی مرزهای جمهوری اسلامی شد، آن‌ها گفته بودند که در هفت روز کار را تمام می‌کنند و از طریق هوا، زمین و دریا وارد شدند.

وی افزود: برخی از مسؤولان آن زمان چون بنی‌صدر ترسیده بودند و برای به دست آوردن زمان، دنبال دادن زمین به دشمن بودند، اما امام خمینی (ره) نظر دیگری داشتند و خواستار مقابله با دشمن شدند که مردم در این هنگام روحیه و جان گرفتند.

حتما بخوانید:  سردار فضلی: دشمن به‌دنبال حمله فرهنگی است

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در رابطه با علت مقدس بودن دفاع مقدس، مطرح کرد: دشمن تا بُن دندان مسلح شده به اعتقاد و باورهای ما حمله کرده بود و ما از دین، شرف، ناموس، انقلاب، اعتقادات و باور خود دفاع کردیم و این دلیل مقدس شدن جنگ ۸ ساله تحمیلی می‌شود.

وی افزود: مردمی کردن جنگ از هنرهای امام راحل بود و این به‌ عنوان رمز پیروزی ما به‌ حساب می‌آید، چراکه در آن زمان جوانان و اقشار مختلف مردم در صحنه حضور پیدا کردند.

سیاری عنوان کرد: انقلاب اسلامی اکنون پایدار است، این نشان‌دهنده پیروزی ما در جنگ هشت سال دفاع مقدس است و اکنون به دیگر کشورهای منطقه و دنیا الهام‌بخشی می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: اکنون جنگ نرم و سخت در مقابل کشور ما وجود دارد، ما باید در این هنگام با بصیرت، دشمن‌شناس، انقلابی و در خط ولایت باشیم.

وی افزود: باید تجهیزات نظامی آماده کنیم، اکنون تانک، موشک، ناوشکن، وسایل پدافند هوایی و … می‌سازیم و موشک‌های ما در دنیا چشم‌گیر است و به کسی هم این امر ربطی ندارد.

سیاری عنوان کرد: دفاع ما مبتنی بر بازدارندگی است و ما باید آن‌چنان توان داشته باشیم که دشمن به خود اجازه و جرأت حمله ندهد، ما اکنون به توان بازدارندگی رسیده‌ایم، اما به این بسنده نمی‌کنیم، چراکه روزبه‌روز در حال پیشرفت هستیم و این مسیر پرافتخار را ادامه خواهیم داد.

وی عنوان کرد: ما باید در جنگ نرم مطمئن باشیم که توان پیروزی داریم، دشمن در جنگ نرم به دنبال تسلط بر افکار و مغز جوانان ما است و پس از تسلط بر مغز جوانان، به دنبال تغییر باور و اعتقادات آن‌ها است.

true
true
true
true
  1. مرتضی

    و مسئولان ما هم برای مقابله با توطئه های دشمنان، به دنبال محو کردن خواسته های آنان هستند، البته با محو کردن آرزوهای جوانان و …

    ۰

    ۰

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false