×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
false

فوعه و کفریا

موسسه پژهشی نورس، متمایل به مخالفین مسلح سوری، تحلیلی کوتاه از مسیرهای پیشروی احتمالی نیروهای ارتش سوریه و متحدین شیعه به سمت دو شهرک شیعه نشین فوعه و کفریا و چگونگی انجام این عملیات به زبان عربی ارائه داده است که ابتدا ترجمه مستقیم این مطلب را خدمت شما ارائه خواهیم کرد و در ادامه توضیحات تکمیلی، تحلیل میدانی و امکان انجام این عملیات را از لحاظ نظامی و سیاسی بررسی خواهیم کرد.

مرحله ی اول: بمباران شدید تل العیس و هضبه الخضراء (دو بلندی راهبردی در جنوب غرب حلب، حاشیه اتوبان بین المللی حلب_دمشق).

سپس هجوم تعداد زیادی از نیروهای متحد از شهرک الحاضر به سمت شهرک العیس و سپس تل العیس، تحت پوشش آتش سنگین توپخانه ای و راکتی و پشتیبانی هوایی جنگنده های نیروی هوایی.

پس از تصرف این مناطق، نوبت به تثبیت آنها و استقرار و استفاده ادوات توپخانه ای بر روی تل العیس برای پاکسازی مسیر هجوم به سمت هضبه الخضراء می رسد.

در صورت تصرف و تسلط کامل بر هضبه الخضراء، دسته های ضد زره و توپخانه های کوتاه برد متحدین برای زیر آتش قرار دادن اتوبان بین المللی و جلوگیری از پاتک مخالفین به سمت دو بلندی تل العیس و هضبه الخضراء، مستقر خواهند شد.

مرحله ی دوم: تثبیت دو بلندی و هجوم به سمت روستای  کسیبیه

پس از موفقیت در تثبیت دو بلندی ذکر شده و قطع مسیر اتوبان بین المللی، نوبت به بمباران شدید تل و مزارع  ایکاردا و روستای کسیبیه به وسیله حملات توپخانه ای و موشکی به همراه بمباران هوایی می رسد.

سپس با هجوم گسترده نیروهای متحد به سمت تل ایکاردا و تصرف آن و استقرار موشک های ضد زره و توپ های ۲۳ میلی متری بر روی این بلندی، بقیه نیروها با آتش سنگین بر روی روستای کسیبیه در آن سوی اتوبان حلب – دمشق، برای تصرف آن اقدام خواهند کرد.

همچنین بخوانید:  خسارت هایی که دلاوری مدافعان حرم و هوشیاری فرماندهان ایران از آن جلوگیری شد

دو محور احتمالی پیشروی پس از قطع مسیر اتوبان بین المللی

دو محور احتمالی پیشروی پس از قطع مسیر اتوبان بین المللی

مرحله سوم: تصرف کفرحلب و معاره النعسان

انتظار می رود که نیروهای متحد در این مرحله از عملیات، در دو محور جداگانه پیشروی کنند: کفر حلب و معاره النعسان.

در این بین شهرک معاره النعسان به دلیل نزدیکی بیشتر به  فوعه و  کفریا نسبت به شهرک کفرحلب، تبدیل به مرکز فرماندهی نیروهای متحد خواهد شد.

کفرحلب نیز به نوبه خود نقطه ای مهم برای دستیابی به ۲ هدف مهم خواهد بود:

۱- مشغول کردن دشمن به یک محور ثانویه و دور کردن دشمن و تامین پوشش برای نیروهایی که در محور معاره النعسان عمل می کنند.
۲- کفرحلب نقطه ای مرتفع است که به نیروهای متحد اشراف آتش مناسب نسبت به مناطق جنوبی و دید مناسب برای رصد هرگونه تحرکات مخالفین مسلح برای هجوم به سمت نیروهای متحد از سمت غرب و شمال این منطقه را خواهد داد.

دو مسیر نهایی عملیات احتمالی شکست حصر فوعه و کفریا

دو مسیر نهایی عملیات احتمالی شکست حصر فوعه و کفریا

مرحله چهارم: پیشروی به سمت شهرک و پایگاه هوایی  تفتناز و شکست محاصره دو شهرک  فوعه و  کفریا

در این مرحله نیز احتمال می دهیم که نیروهای متحد در دو محور عمل کنند:

۱- پیشروی به سمت روستای شلخ و در ادامه تفتناز، برای تسلط بر بلندی مابین دو روستا و تامین مسیر شرقی برای پیشروی قوای زرهی و پیاده متحدین به سمت پایگاه هوایی تفتناز از مسیر زمین های کشاورزی مجاور با آتش سنگین توپخانه و نیروی هوایی.

۲- حرکت همزمان نیروهای نظامی حاضر در شهرک فوعه به سمت روستای طعوم، به محض آغاز عملیات محور اول و رسیدن به پایگاه هوایی تفتناز و دست دادن دو نیرو با یکدیگر در این نقطه.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false