×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
false

به گزارش میلیتاری نیوز، روزنامه نگاران تریدو خاطرنشان می کنند که کشتی ماریان دانیکا حامل سلاح ساخت بلغارستان از بندر پورگاس واقع در شرق بلغارستان هر ماه دو بار به طور دوره ای رهسپار یکی از کشورهای خاورمیانه می شود. کشتی مزبور در تاریخ ۲۸/۰۳/۲۰۱۷ ( سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ ) حامل چند تن از تسلیحات بلغارستان رهسپار این کشور واقع در حاشیه خلیج فارس شد که تریدو نام آن را ذکر نکرد.

این کشتی به طور رسمی محموله های خطرناکی را با علامت (Hazard A Major ) انتقال داده است که بر اساس استاندارد جهانی به کشتی های حامل مواد منفجره و تسلیحات اعطا می شود.
این محموله خطرناک پس از گذشت هشت ساعت به نقطه موردنظر تخلیه شد و کشتی بار دیگر به بندر پورگاس بلغارستان بازگشت.

بر اساس گزارش مزبور تسلیحات بلغارستان صادر شده هیچ تناسبی با نیروهای نظامی کشور عربی یاد شده ندارند و این کشور هیچ گونه ارتباط دیپلماتیک و سیاسی با سوریه ندارد و ارتش آن فقط از تجهیزات نظامی ساخته شده در کشورهای غربی استفاده می کند.

همچنین بخوانید:  ادعای CNN: پهپاد ایرانی به جنگنده در حال فرود آمریکایی نزدیک شد

به نوشته رأی الیوم، این افشاگری پس از آن انجام گرفت که خبرنگاران ترود در دسامبر سال ۲۰۱۶ مقدار متنابهی از تسلیحات بلغارستان ساخت کارخانه «ف إم ز – سوبوت» را در ۹ انبار تسلیحاتی متعلق به جبهه النصره در شرق شهر حلب سوریه یافتند. جبهه النصره از سوی سازمان ملل و جامعه بین الملل به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده است.

تیم روزنامه تریدو اعلام کردند با اینکه صدور تسلیحات به طور رسمی به سوریه به دلیل جنگ داخلی مستمر در این کشور ممنوع اعلام شده اما اعضای این تیم دو میلیون قطعه نظامی و چهار هزارفروند موشک گراد را در اختیار تروریست ها در حلب یافته است.

موشک ۱۲۲ میلی متری گراد ساخت بلغارستان دارای برد چند کیلومتر است و در صورت اصابت به ساختمان های مسکونی تلفات جانی سنگینی از خود برجا می گذارد.
علاوه بر آن بر اساس تحقیق یاد شده عناصر النصره از گلوله های توپ ۷۳ میلی متری و گلوله های ضد تانک ۴۰ میلی متری استفاده کرده اند.

منبع: ایرنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false