×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
false

به گزارش میلیتاری نیوز، کمتر از یک ماه پس از حضور ناوگروه نیروی دریایی پاکستان در بندرعباس، یک ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با پیام دوستی و حُسن نیت، روز گذشته با ورود به بندر کراچی پاکستان، از سوی گروهی از فرماندهان عالی رتبه نیروی دریایی کشور میزبان مورد استقبال قرار گرفت.

این ناوگروه متشکل از ناو تُنب و ناوشکن نقدی به فرماندهی دریادار باقری در بندر کراچی پهلو گرفت و قرار است روز سه شنبه هفته جاری، پس از انجام یک تمرین مشترک با نیروی دریایی پاکستان، بندر کراچی را ترک کند.

در مراسم استقبال از این ناوگروه، علاوه بر جمعی از فرماندهان نیروی دریایی پاکستان، دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران مقیم کراچی نیز حضور داشتند.

هدف از حضور این ناورگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر کراچی پاکستان، تقویت هرچه بیشتر روابط گرم و صمیمی میان دو کشور همسایه، گسترش همکاری ها در حوزه نیروی دریایی و تقویت امنیت آبهای منطقه است.

حضور ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر کراچی پاکستان، کمتر از یک ماه پس از حضور ناو گروه نیروی دریایی ارتش پاکستان در بندرعباس انجام گرفته است که گویای روابط دفاعی-نظامی تنگاتنگ به ویژه همکاری های منظم و رو به رشد میان نیروهای دریایی دو کشور دوست و همسایه است.

همچنین بخوانید:  نظارت قرارگاه مرکزی خاتم بر رزمایش نزاجا

ناو گروه پاکستانی شامل دو ناو به نام های تیپو سلطان و جرأت روز ۲۲ اسفند ماه سال گذشته در بندرعباس پهلوگرفت و به مدت چهار روز میهمان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

ایران و پاکستان از همکاری های گسترده و منظمی در حوزه نیرو دریایی برخوردارند و ناوگروه های دو کشور به طور منظم و هر سال چند بار، در بنادر یگدیگر با پیام حسن نیت پهلو می گیرند.

پاکستان بهمن ماه سال گذشته میزبان رزمایش بزرگ دریایی چندملیتی با عنوان 'امان ۱۷' بود که هیاتی از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان هیات ناظر در این رزمایش حضور داشت.

در مهر ماه سال گذشته، همزمان با هفته دفاع مقدس، ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از چهار فروند از رزم ناوهای نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با پیام دوستی و حسن نیت، در بندر کراچی پاکستان پهلو گرفت.

اواخر فروردین ماه سال گذشته نیز به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، یک ناوگروه نیروی دریایی پاکستان به مدت چهار روز در بندر عباس پهلو گرفته بود و رزمایش مشترک یک روزه با ناوهای ایرانی انجام داد.

منبع: فارس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false