سه شنبه , فروردین ۸ ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
خانه / تسلیحات نظامی / معرفی موشک ضد زره Nag ساخت کشور هند

معرفی موشک ضد زره Nag ساخت کشور هند

موشک ضد زره ناگ در یک نمایشگاه نظامی

NAG یک موشک ضد زره نسل سوم می باشد که دارای ” قابلیت شلیک کن و فراموش کن ” است . این موشک توسط سازمان توسعه و تحقیقات دفاعی دولتی هند  (DRDO برای استفاده در پیاده نظام مکانیزه و نیروهای هوابرد ارتش هند ) طراحی و تولید شده است .

این موشک دارای یک سیستم هدایت موشک منفعل پیشرفته و دارای دقت بالای برخورد به هدف می باشد . این موشک را می توان بلای جان تانک های اصلی میدان نبرد و هر جنبنده سنگین زره پوش دیگر دانست .

NAG را می توان از سکوهای پرتاب زمینی و همچنین سیستم های هوایی شلیک کرد . نسخه ی زمینی این موشک در حال حاضر آماده یکپارچه سازی با حمل کننده موشک NAG یعنی (NAMICA) است .

 

طراحی و توسعه

این موشک به طور بومی توسط وزارت دفاع هند و تحت برنامه ی ساخت موشک های هدایت شونده طراحی و تولید شد . این برنامه موشکی شامل۳ موشک هندی دیگر به نام های Agni  ، Akash و Trishul نیز هست .

اولین تست ناگ در نوامبر سال ۱۹۹۰ میلادی صورت پذیرفت . در سال ۲۰۰۲ نیز دو موشک ناگ با موفقیت شلیک شد .

حتما بخوانید:  پهپادهای ساخت ایران در ردیف ۵ پهپاد برتر جهان

آزمایشات کاربری بر روی موشک ناگ در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ انجام گرفت و آزمون های بهینه سازی و توسعه این موشک نیز در سال ۲۰۰۸ نیز به مرحله ی اجرا رسید .

nag anti tank missile (2)

مشخصات موشک

رادار پسیو تصویر برداری مادون قرمز موشک ناگ آن را قادر می سازد تا با حداکثر دقت و خطای میلی متری خود را به هدف رسانده و آن را مورد اصابت قرار دهد .

این موشک با دارا بودن سرعت ۲۳۰ متربر ثانیه و توانایی هدف قرار دادن اهداف ثابت و متحرک تحت هر شرایط آب وهوایی ، شب و روز عملکرد بسیار خوبی را از خود به جا می گذارد . برد این موشک در نسخه ی زمینی ۴ کیلومتر است در حالی که در نسخه ی هوایی (Helina) این برد به ۷ کیلومتر نیز می تواند برسد . این موشک ۴۲ کیلوگرم وزن دارد که سهم سر جنگی این موشک ضد زره ۸ کیلوگرم می باشد .

 

درباره ی M.L

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =