×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
true
false


1/5 میلیون نفر کشته حاصل تجاوز آمریکا به عراق

۱/۵ میلیون نفر کشته حاصل تجاوز آمریکا به عراق 

فارس: پایگاه تحلیلی «خانه شفاف سازی اطلاعات» در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: براساس تحقیقاتی که در مجله پزشکی برجسته «لنست» منتشر شده است، تخمین زده شده است که ۶۰۰ هزار عراقی در نتیجه حمله آمریکا تا تاریخ ژوئیه ۲۰۰۶ در عراق کشته شدند. از آن زمان به بعد نیز شمار زیادی از مردم عراق در نتیجه جنگ آمریکا در عراق کشته شدند که شمارشگر تعداد تلفات، شمار کشته شدگان در جنگ عراق را بر اساس میزان افزایش تلفات نشان می دهد که این ارقام توسط شمارش «هیأت سرشماری عراق» (IBC) اعلام می شود.
۴۸۰۰ نظامی آمریکا در عراق کشته شدند
این پایگاه همچنین در گزارش خود اعلام کرد: شمار نظامیان آمریکایی که در جنگ آمریکا در عراق کشته شدند به ۴ هزار و ۷۹۵ نفر رسید و نظامیان آمریکایی که در جنگ آمریکا در افغانستان کشته شدند به ۲ هزار و ۷۵۱ نفر رسیده است.

یک تریلیون دلار هزینه برای آمریکا
این گزارش همچنین حاکی از آن است که هزینه جنگ عراق و افغانستان یک تریلیون و ۲۵۸ میلیارد و ۲۵۹ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۳۱۳ بوده است که به طور مجزا هزینه جنگ آمریکا در عراق ۷۸۰ میلیارد دلار و هزینه جنگ آمریکا در افغانستان ۴۶۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

رقم واقعی تلفات عراقی ها ۱۰ برابر است
بر اساس این گزارش، این آمار و ارقام حداقل ۱۰ برابر بیش از رقم تخمینی است که در رسانه های آمریکایی آورده می شود و این رقم جدید اعلام شده بر اساس یک تحقیقات و مطالعات علمی از شمار قربانیان عراقی که از زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ تاکنون کشته شده اند، بدست آمده است.

حتما بخوانید:  نصب یک سامانه جدید گنبد آهنین در سرزمین های اشغالی / وحشت اسرائیل از پاسخ حزب الله

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false